Loading
مهد آنلاین

مهد کودک آنلاین چگونه به آموزش کودکان کمک می کند؟


آیا تا قبل از شیوع کرونا چیزی درباره مهد کودک آنلاین و پیش دبستانی آنلاین چیزی شنیده بودید؟ باید این را پذیرفت که دنیای امروز، جهان پیشرفت و تکنولوژی است. برخلاف بچه ها در دهه های گذشته که بازی ها، دوستی ها و آموزش شان در دنیایی کاملا واقعی صورت می گرفت، کودکان این دهه در دنیایی کاملا متفاوت با قبل زندگی می کنند. برای بچه های امروزی دیگر کمتر خبری از بازی و جنب و جوش در حیاط و کوچه است. دایره دوستانشان محدود تر از بچه های قدیمی شده و بازی کردنشان در خانه با یک موبایل صورت می گیرد. درست یا غلط ضرورت دنیای امروز برای کودکان اینطور تعریف شده است.
ورود تکنولوژی هایی مانند اینترنت، موبایل، تبلت و کامپیوتر امکانات ویژه ای برای همه فراهم کرده است. یکی از این امکانات آموزش های مجازی و آنلاین است. در این متن درباره موضوع مهد کودک ها و پیش دبستانی های آنلاین بیشتر توضیح می دهیم.

 

مهد کودک آنلاین

 

دلیل رشد آموزش های آنلاین در جهان چیست؟


در ماه های اخیر جهان درگیر واقعه ای عجیب شد. ویروسی که سال گذشته به طور ناگهانی بر همه دنیا سایه افکند و زندگی تمام مردم را دچار تغییر و دگرگونی شدیدی کرد. با آمدن این ویروس شرایط برای کارمندان، دانشجویان، محصلین و حتی کودکانی که به سن مهد کودک و پیش دبستانی رسیده بودند، به گونه ای دیگر رقم خورد. دیگر برای مدتی امکان حضور فیزیکی در محل کار، دانشگاه، مدرسه و مراکز مهدکودکی و پیش دبستانی فراهم نبود. به همین دلیل موضوعی به نام آموزش مجازی و آنلاین بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. این شرایط سخت امکانی را فراهم ساخت که بحث آموزش مجازی با همه خوبی ها و بدی هایش تقویت چشمگیری پیدا کند.


آیا امکان ایجاد مهد کودک آنلاین وجود دارد؟


همانطور که همه می دانیم آموزش کودکان زیر 6 سال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پایه و اساس رفتاری و شخصیتی بچه ها در این سنین شکل می گیرد. کودکان زیر 6 سال باید همراه با بازی و تحرک و شعر و موسیقی آموزش ببینند. اما شیوع کرونا ویروس باعث اختلال در آموزش و حضور کودکان در مهد کودک ها شد. با وجود این مشکل راه چاره ماندن در خانه و بیرون نیامدن بوده و هنوز هم هست. نگرانی والدین برای فرزندان کوچکشان زیاد است و دنبال راه هایی برای سرگرم کردن و در عین حال آموزش آنها هم هستند. اینجاست که مهد کودک های آنلاین راهی مناسب برای رفع این بخش از نگرانی والدین هستند. در دوره ای که کودکان از حضور فیزیکی در مهد کودک محروم هستند با آموزش های آنلاین مهارت های ساده شان مانند شمارش اعداد، تشخیص رنگ ها و شکل ها و یادگیری ابتدایی الفبا تقویت می شود.

 

مهد کودک آنلاین
 

آیا پیش دبستانی های آنلاین کمکی در جهت آموزش به فرزندان می کند؟


اینترنت دنیای وسیعی در اختیار بچه ها، والدین و آموزگاران قرار می دهد. این دنیای وسیع به معلم کمک می کند از منابع بی شماری برای آموزش کودک بهره گیرد. مقطع پیش دبستانی سن مهمی برای کودک است. کودکی که یک سال بعد باید درس خواندن را به صورت جدی شروع کند، نیازمند آموزش هایی برای شروع این دوره از زندگی خود است. همانطور که گفته شد به دلیل وجود شرایط سخت حاکم بر جهان، لزوم ایجاد پیش دبستانی های آنلاین به شدت احساس شد. به طور حتم در سال های آینده نیاز مردم به دانستن مسائل مربوط به کامپیوتر و دنیای مجازی بیشتر خواهد شد. چه خوب است که کودکان از همان ابتدای راه با این موضوعات اشنا شوند. وقتی کودکان از سنین کم با مهارت های مربوط به دنیای اینترنت و تکنولوژی های وابسته به آن بزرگ شوند، در بزرگسالی انسان هایی توانمندتر و با اعتماد به نفس بالاتری خواهند بود.


مزایای وجود مهدکودک آنلاین و پیش دبستانی آنلاین


والدین نگرانی های زیادی برای تربیت فرزندانشان دارند. از وقتی کودک قادر به تشخیص دنیای اطراف خود می شود، و از وقتی گوشی موبایل پدر یا مادر خود را به دست می گیرد، این نگرانی به وجود می آید که چه چیز در انتظار کودک خواهد بود. وقتی کودک در آموزش های آنلاین مهد کودک یا پیش دبستانی قرار می گیرد، مربیان با معرفی برنامه ها و نرم افزار های مخصوص و مناسب سن کودک، او را در جهت درست و دقیقی به لحاظ آموزش و تربیت قرار می دهد. پدر و مادر می توانند بدون نگرانی از خطرات بیرون از خانه، در آرامش و امنیت، آموزش فرزندشان را ادامه دهند و تحت نظارت داشته باشند.

 

مهد کودک آنلاین


به مربیان مهد در آموزش آنلاین اعتماد کنید


در مهد کودک های آنلاین مربیان با ارایه بازی ها و سرگرمی هایی در فضای مجازی، بخشی از حواس کودک را به خود جلب می کنند. برای مثال به بچه ها ساخت کاردستی های جذاب را آموزش می دهند. یا از بچه ها می خواهند با موضوعی خاص نقاشی کشیده و در همان فضای مجازی با دیگر دوستان شان به اشتراک بگذارند. در روزهایی که این شرایط خاص بر کودکان تاثیر منفی گذاشته است، کشیدن نقاشی و درست کردن کاردستی بر کم کردن و از بین بردن استرس کودکان بسیار موثر است. مربیان برای بچه ها داستان می خوانند و برای مدت زمانی آنها را سرگرم می کنند. در آموزش های مجازی مسائلی مانند لزوم رعایت بهداشت به زبان ساده برای کودکان توضیح داده می شود. این محتواهای آموزشی در قالب ویدیو ها و انیمیشن های سرگرم کننده در اختیار بچه ها قرار می گیرد.

 

 

مهد کودک مجازی


کودکان دنیای دیجیتال از زمان خردسالی، علاقه وافری به وسایل پیشرفته تکنولوژی نشان می دهند. موبایل، تبلت و کامپیوتر از لوازم مورد علاقه آنان به شمار می رود. استفاده درست از لوازم دیجیتال سبب پیشرفت ذهن و خلاقیت کودکان می شود. مهد کودک مجازی یک را ه حل مفید برای مواقعی است که امکان حضور کودک در مهد نیست. مهد مجازی رابطه والدین و کودکان را با مربیان آنها برقرار می کند. ایجاد لحظات خوش و به یاد ماندنی بین آنها به وجود می آید. یکی از اهداف مهد مجازی این است که والدین و مربیان مهد، بتوانند نقاط ضعف کودک را بشناسند. 
 
پیش دبستانی مجازی هم همانند مهد مجازی باعث تقویت ارتباط کودک با مربیان و اولیای خود می شود. در  پیش دبستانی مجازی کارآمد سعی می شود که هرگونه فعالیتی را که برای کودک فراهم می آورند، در ابتدا آن را برای او لذت بخش کنند. با مهد آنلاین کتاب های مختلف و انواع بازی های جذاب در جهت پرورش استعدادهای کودک شما از طریق اینترنت در اختیارتان قرار می گیرد. مهد کودک مجازی برای مادران شاغل و خانه دار امکانات بسیار مفیدی فراهم آورده است تا بتوانند لحظات خوش و دلپذیری را در کنار فرزندان خود، سپری کنند.
یک پیش دبستانی مجازی خوب به دو طریق می تواند برای فرزند شما برنامه ریزی کند:
روش واحد کاری
در این شیوه، یک موضوع انتخاب شده و در طی هفته بر روی آن کار می شود. مانند واحد کار لباس. همه جهات آن موضوع مورد نظر برای کودک توضیح داده می شود تا در اثر تکرار تاثیرگذارتر باشد. 
روش برنامه روزانه 
هدف این روش، آموختن روزانه کودک است. در این شیوه، فرزند شما هر روز با یک چیز جدید و تازه آشنا می شود.
مهد کودک آنلاین
کودکان امروزی تمایل دارند که با دنیای فناوری و دیجیتال آشنا شوند. مهد کودک آنلاین یک فرصت مناسب در اختیار فرزندان شما قرار می دهد. یک مهد کودک آنلاین با کیفیت، برنامه درسی و فرصت های یادگیری را به صورت آنلاین در دسترس کودکان شما قرار می دهد. شما می توانید آموزش ها و سرگرمی های جذاب را با کیفیت بالا، توسط مهد آنلاین کسب کنید. از ویژگی های این مراکز کودک این است که شما در هر جایی که باشید، با اتصال به اینترنت می توانید آموزش های لازم را به فرزندتان بدهید. 
اگر شما صاحب یک مهد کودک هستید؛ می توانید با ایجاد یک مهد یا پیش دبستانی آنلاین برای کودکان به بهترین شکل، تولید محتوای مفید طراحی کنید. شکستن قوانین و اصول منطقی از ویژگی های کودکان است. این انسان های کوچک، هیچ یک از قوانین را قبول نمی کنند. بنابراین برای یک وب سایت پیش دبستانی آنلاین مانند یک وب سایت معمولی نباید عمل کنید. طراحی های شاد و عجیب با رنگ های زیبا می تواند برای آنها بسیار مهیج باشد. فرزندان شما به رنگ های روشن علاقه داشته و به آنها جذب می شوند. البته لازم به ذکر است که پذیرفتن قوانین را باید تدریجا به کودکان آموزش داد. 
 
یک وب سایت موفق و تاثیرگذار برای کودکان، دارای عناصری طبیعی مانند حیوانات،آب و برف است. یک چشم انداز مهیج می تواند برای فرزند شما یک تجربه بصری زیبا فراهم کند. انیمیشن های متحرک با رنگ های گوناگون برای جلب توجه کودکان بسیار موثرند. این عناصر فریبنده برای یک وب سایت پیش دبستانی آنلاین بسیار کارآمد می تواند باشد.


مهد کودک آنلاین در تهران


مهد کودک به عنوان یک مرکز موثر در رشد فکری و جسمی کودک محسوب می شود. یک مهد کودک آنلاین در تهران باید از امکانات متنوعی برخوردار باشد. طراحی وب سایت این گونه مراکز باید به درستی و اصولی صورت گیرد. تجربه آنلاین برای فرزندان شما یک تجربه شگفت انگیز است. آموزش آنلاین پیش دبستانی باید  نظر و سلیقه کودکان را در نظر بگیرد.
مهد کودک آنلاین در تهران باید به کودکان زندگی کردن در کلانشهرها را با استفاده از انیمیشن های جالب بیاموزد. مربیان مراکز کودک در جهت ارتقای آموزش آنلاین پیش دبستانی، باید از روش های مختلفی مانند استفاده از شعر، موسیقی، داستان و بازی استفاده کند. بازی های اینترنتی که دارای جنبه آموزشی هستند برای کودکان این سن مناسب هستند. شما می توانید در کنار فرزندتان با این گونه آموزش ها آشنا شده و به مربیان در امر یادگیری فرزندتان، کمک کنید. 

 

مهد کودک آنلاین


 
مادران و پدران به وسیله آموزش های اینترنتی مراکز کودک، با این شیوه ها آشنا شده و می توانند در جهت تعلیم کودک خود اقدام کنند. ممکن است مهمترین دلیل برای سپردن کودکان به مهدهای کودک، کمبود وقت والدین یا نگهداری آنان توسط مربیان باشد؛ ولی به دلیل اهمیت زیادی که والدین برای فرزندان خود قائل هستند، یافتن بهترین مرکز یکی از دغدغه های آنان به شمار می رود. اولیای کودکان با آموزش های آنلاین مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک با روش های آنان آشنا شده و بهترین آنها را انتخاب می کنند. 


آموزش مجازی برای کودکان


آموزش مجازی برای کودکان یکی از موارد ضروری برای آنان محسوب می شود. در مواقعی که کودک به دلایل مختلف از قبیل شیوع بیماری واگیردار امکان حضور در مهد و مراکز دیگر کودک را ندارد؛ آموزش های اینترنتی، بهترین راه حل است. آموزش مجازی مهد کودک با استفاده از بازی، شعر و داستان های گوناگون برای فرزند شما بسیار دلپذیر است. علاقه کودکان به لوازم دیجیتال باعث جذابیت بیشتر این آموزش ها می شود. آموزش مجازی پیش دبستانی از طریق قصه گویی و بازی های شگفت انگیز می تواند برای فرزندان شما تاثیر بسزایی داشته باشد.
 
آموزش مجازی مهد کودک به والدین این امکان را می دهد که از فعالیت های فرزندان خود به خوبی آگاه شده و در جهت پیشرفت او بکوشند. عدم امکان حضور فیزیکی کودک در مراکز مهد، نمی تواند باعث عدم پرورش فکری و جسمی او شود. باید از این فرصت استفاده کرده و برای شناخت هرچه بیشتر کودکان خود بکوشید. 
توسط آموزش مجازی، هماهنگی بین والدین و مربیان مهد بیشتر شده و یادگیری کودکان تاثیرگذارتر می شود. وجود مرجعی کامل که همان آموزش های آنلاین است، می تواند امکان آگاهی از وضعیت آموزشی فرزندتان را در دسترس شما قرار دهد.


آموزش مجازی پیش دبستانی در منزل


آموزش مجازی پیش دبستانی در منزل توسط مربیان این مراکز، می تواند در مواقع ضرورت راهگشا باشد. ارائه سرویس دهی از طریق اینترنت، باعث صرفه جویی در وقت والدین و مربیان می شود. با طراحی وب سایت مرکز کودک، آموزش پیش دبستانی مجازی در منزل انجام می شود. با آموزش آنلاین، والدین می توانند در کنار فرزند خود تعلیم ببینند. جدایی فیزیکی کودک از والدین به دلیل حضور او در مهد کودک، ممکن است باعث ایجاد فاصله ذهنی در بین کودک و والدین شود؛ ولی با آموزش پیش دبستانی در منزل و عدم فاصله بین کودک و اولیا این خلا جبران می گردد. 
با وجود یک وب سایت پیش دبستانی مجازی ، می توان همه کودکان را با در نظر گرفتن سن و کلاس های آنان دسته بندی کرد. اطلاعات هر کدام از کودکان را در یک پنل کاربری قرار داده و وضعیت روزانه آنها را در آن یادداشت نمود. مدیریت مرکز می تواند با آوردن تمام فعالیت های کودک در آخر فصل، باعث آگاهی والدین از روند پیشرفت کودک شده و همینطور سبب تشویق او می شود. توسط آموزش پیش دبستانی مجازی در منزل روند پیشرفت کودک ادامه پیدا کرده و آگاهی والدین نیز از وضعیت او افزایش می یابد.

 

جمع بندی


بر اساس مطالب گفته شده و با توجه به لزوم در خانه ماندن، وجود مهد کودک ها و پیش دبستانی های آنلاین کمک بزرگی به رفع بخشی از نگرانی خانواده ها می کند. والدین میتوانند با کمک این نوع از آموزش های مجازی، با خیالی آسوده به همراه کودکانشان از این دوره سخت گذر کنند. به امید آنکه شرایط فعلی هرچه زودتر به پایان رسیده و دوباره صدای شادی و خنده فرزندان مان در فضای شهر بپیچد.

Text/HTML
  • telegram
  • آپارات
  • instagram
  • twitter
  • youtube
  • linkedin